"პეისერა საქართველოს" და „ემ ქეი დის“ შეხვედრა
საქართველოს საბანკო სისტემის მეთხუთმეტე მოთამაშის, ახალი ციფრული ბანკის - "პეისერა საქართველოს" გენერალურმა დირექტორმა, დიმიტრი ქუმსიშვილმა, შეხვედრა გამართა იურიდიული ფირმის „ემ ქეი დი“ გუნდის წევრებთან.
ბატონმა დიმიტრიმ წარმოადგინა ციფრული ბანკის ბიზნეს მოდელი, რომელიც დიდწილად ევროკავშირის ფინანსურ სისტემასთან ინტეგრაციას ეფუძნება, შეეხო მომხმარებლებისთვის ინოვაციური ციფრული პროდუქტების შეთავაზებას, ბანკის განვითარების პერსპექტივებს, საბანკო პროდუქტების ფინანსურ სარგებლიანობასა და მოქნილობას. განხილულ იქნა იურიდიული ფირმის მიერ კლიენტთა მომსახურების პროცესში „პეისერას“ საბანკო პროდუქტების გამოყენების შესაძლებლობა.
აღნიშნული შეხვედრის დროს ფირმის პარტნიორმა სანდრო სამადბეგიშვილმა საქართველო საბანკო ბაზარზე ციფრული ბანკის გამოჩენის და მისი მნიშვნელობის შესახებ აღნიშნა: „ახალი, განსხვავებული და ინოვაციური მოთამაშის გამოჩენა  ქართულ საბანკო ბაზარზე და იმგვარი საბანკო მომსახურების შეთავაზება, რომელიც შინაარსობრივად და პრაქტიკულად უფრო აახლოვებს ქართველ მომხმარებელს და ქართულ ბიზნესს ევროპის სივრცეს დადებით მოვლენას წარმოადგენს.“

Mr. Dimitri Kumsishvili, General Director of the new digital bank – “Paysera Bank Georgia”, the 15th player in the Georgian banking industry, held a meeting with the members of MKD Law.
Mr. Kumsishvili represented a model of a digital bank, that is primarily based on integration with the financial system of the EU, covered issues of offering to the customers innovative digital products, perspectives of bank development, financial benefits, and flexibility of banking products. Moreover, the possibility of utilizing banking products of Paysera Bank Georgia by the law firm during the provision of services to the clients was also discussed.
At the meeting, Partner of the MKD Law, Mr. Sandro Samadbegishvili, remarked the following regarding the appearance of the new digital bank in the banking market of Georgia: "Appearance of the new different and innovative player on the banking market of Georgia and offering of banking services, that brings closer Georgian consumers and Georgian business to Europe, represents a positive event."